تبلیغات
مرکز فروش نرم افزار هلو + مشاوره رایگان - پیش نیازهای کار با نرم افزار حسابداری پیمانکاری
 
مرکز فروش نرم افزار هلو + مشاوره رایگان
شرکت آرتیمان نمایندگی فروش، آموزش و خدمات تکمیلی نرم افزار هلو
درباره وبلاگ


نرم افزار حسابداری هلو اولین نرم افزار مالی و حسابداری تحت ویندوز و در حال حاضر از پر کاربرترین نرم افزار های حسابداری ایران میباشد. نرم افزار حسابداری هلو قابل استفاده برای شرکتهای بازرگانی و خدماتی، تولیدی ها ،کارخانجات، فروشگاهها و رستورانها است. کاربری آسان همراه با امکانات گسترده، نرم افزار هلو را به پرکاربرترین نرم افزار مالی کشور تبدیل نموده است.

تلفن ارتباط با کارشناسان فروش: 88911675-88911674
88314148-88844239

تهران، خیابان استاد مطهری، خیابان شهید سلیمان خاطر، پلاک 105 طبقه دوم نمایندگی رسمی نرم افزار حسابداری هلو

مدیر وبلاگ : رضا مرآتی
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

فرایند حسابداری پیمانکاری کاری دشوار است که شامل وام، صدور صورتحساب، هزینه‌ های مستقیم و غیرمستقیم و دیگر معاملات معمولی در این صنعت است. همچنین شرایط مالیاتی پیچیده‌ای در این فرایند وجود دارد. حسابداری پیمانکاری یکی از انواع حسابداری در بازار کار است که اغلب شامل استفاده از نرم‌افزار های تخصصی است که داده‌ ها را به نحوی دقیق ثبت می‌کنند. در مقالات قبلی به روش‌های آموزش و فراگیری نرم‌ افزار های حسابداری اشاره کردیم. در این مقاله به سراغ نحوه آموزش حسابداری پیمانکاری می‌رویم، سپس چند مورد از بهترین روش‌های حسابداری پیمانکاری را معرفی می‌کنیم که در هنگام شرکت در کلاس‌ های آموزش نرم افزار پیمانکاری باید آنها را فرا بگیرید.

 

نحوه‌ی کسب آموزش حسابداری پیمانکاری

 

 • مرحله ۱

لغات صنعت پیمانکاری را فرا بگیرید. به‌ منظور یادگیری مهارت‌ های حسابداری پیمانکاری به‌ صورت تخصصی، شما باید اصطلاحات مورد نیاز را یاد بگیرید. ممکن است در مورد حسابداری عمومی اطلاعات داشته باشید اما شما لازم است به کلمات و اصطلاحات خاص مربوط به صنعت از جمله برآورد و شرایط قرارداد را فرا بگیرید. هر گزارش‌ در کسب ‌و کار پیمانکاری می‌تواند نسبت به گزارش دیگر متفاوت باشد. شما ممکن است گزارش‌ هایی شامل صدور صورتحساب به مشتریان و یا پیمانکاران اصلی و یا گزارش‌ هایی در مورد سودآوری پروژه و هزینه‌ های غیر مستقیم ارائه دهید.

 • مرحله ۲

به دنبال مشاغلی در کسب ‌و کار که با پیمانکاری سر و کار دارند بگردید و درخواست دهید. در کلاس‌های آموزش نرم افزار هلو که این نوع حسابداری را آموزش می‌دهند، شرکت کنید. با نگاهی به فایل‌ ها و حضور در کسب ‌و کار پیمانکاری می‌توانید در مورد مسائل حسابداری و مشکلات مربوط به این صنعت اطلاعات کسب کنید. هیچ‌ چیز مانند آموزش حسابداری پیمانکاری ضمن شغل برای خود را نشان دادن در این بخش مؤثر نیست. تا آنجا که می‌ توانید در طول این دوره آموزش حسابداری در مورد روش درصد تکمیل کار برای محاسبه درآمد دانش کسب کنید. روش درصد تکمیل کار، یک روش حسابداری معمول برای شناسایی درآمدها به هنگام پیشرفت کار است نه زمانی که پروژه به اتمام رسیده است.

 • مرحله ۳

در کلاس‌ ها و دوره‌ هایی در مورد حسابداری پیمانکاری ثبت‌ نام کنید. حضور در این دوره‌ها و کلاس‌ های آموزش حسابداری بسیار مفید است به‌ خصوص اگر در زمینه مورد نیاز دانش اولیه را داشته باشید. بسیاری از دانشکده‌ ها و دوره‌ های فراگیر در دانشگاه‌های محلی شما به برگزاری این نوع کلاس‌های آموزش حسابداری می‌پردازند. به دنبال یک کارگاه آموزش حسابداری باشید که اصول حسابداری پیمانکاری را تدریس کنند. همچنین، یادگیری نرم‌ افزار برای صنعت پیمانکاری را فراموش نکنید. بسیاری اوقات، اگر شما دانش اولیه خوبی از حسابداری داشته باشید هم می‌توانید آموزش حسابداری کاربردی مانند حسابداری پیمانکاری و نحوه استفاده از نرم‌افزار را فرابگیرید.

در ادامه‌ی مقاله به چند نمونه از بهترین روش‌های حسابداری پیمانکاری اشاره می‌کنیم که فراگیری آن‌ها برای کسب مشاغل حسابداری در این صنعت ضروری است:

 • هزینه‌یابی شغلی

در یک کسب ‌و کار پیمانکاری، ممکن است انواع پروژه‌ ها و مشاغل وجود داشته باشد که طول پروژه و حجم پروژه متفاوت باشد. به همین خاطر، تطبیق دادن دقیق هزینه‌ ها با درآمد کاری دشوار است. به دلیل تعداد معاملاتی که در طول دوره یک پروژه رخ می‌دهد، هزینه‌ یابی شغل یک کار ضروری در حسابداری است. هزینه‌ یابی شغل به معنی تخصیص تمام هزینه‌ های مستقیم و غیر مستقیم و درآمد به هر شغل مربوطه است. هزینه‌ یابی شغل نه‌ تنها آماده‌ سازی مالیاتی برای حسابداران را تسهیل می‌کند بلکه اطلاعات دقیق در مورد سود آوری یک قرارداد فراهم می‌کند. اساساً، هزینه‌ یابی شغل فوق‌ العاده کار آمد است و یک گام ضروری برای کمک به پیگیری درآمد و هزینه در سراسر هر پروژه پیمانکاری است.

 • درصد تکمیل کار یا درصد پیشرفت کار

یکی از بهترین شیوه‌ های حسابداری پیمانکاری که طی دوره‌ی آموزش حسابداری خود باید فرا بگیرید روش درصد تکمیل کار است. روش درصد تکمیل کار به توانایی کسب ‌و کار پیمانکاری برای مطابقت دادن درآمد ها و هزینه‌ ها اشاره دارد. به دلیل این‌که مدت‌ زمان قراردادها مختلف است و تعداد مشاغل زیاد است، انجام این کار اغلب دشوار است. با این ‌حال، در طول روند پیمانکاری، پیمانکاران می‌توانند از روش درصد تکمیل کار برای تعیین سود یا زیان‌ آور بودن پروژه استفاده کنند. مجموع هزینه‌ های متحمل‌ شده در کار را می‌توان بر هزینه کل برآورد شده کار تقسیم کرد تا مقدار سود یا زیان کار محاسبه شود. ضرب کردن سود ناخالص برآورد شده بر درصد تکمیل کار برای تعیین سود ناخالص برآورد شده است. محاسبه‌ی سود بر اساس درصد تکمیل کار، یک روش دقیق برای حسابداران برای پیگیری یک پروژه است. اگرچه حسابداران برآوردها را انجام می‌دهند ولی محاسبات همیشه بدون اشتباه نیست. حسابداران اطلاعات مالی مربوط به شرکت را حتی قبل از اتمام یک پروژه ارائه می‌دهند؛ بنابراین، فرا گرفتن این روش در طی دوره آموزش حسابداری ضروری است.

 • روش تکمیل قرارداد

درآمدها تا اتمام پروژه در صورت‌های مالی گزارش نمی‌شود. این روش برای قراردادهای کوتاه‌ مدت کمتر از دو سال مناسب است و یک سود ناخالص متوسط ​​کمتر از ۱ میلیون دلاری دارد. همچنین این روش مناسب پیمانکارانی است که ترجیح می‌دهند مالیات خود را به تاخیر اندازند. بااین‌حال، می‌توان هزینه مواد حاصل از منابع اختصاص داده ‌شده را بدون باز کردن یک حساب دفتر کل هزینه در قرارداد گنجاند. این نوع هزینه‌ها تا زمانی که به‌طور کامل در پروژه مورد استفاده قرار گیرند دارایی محسوب می‌شوند و پس از پایان کار کسر می‌گردند.

 • استفاده از نرم‌ افزار برای تسهیل فرایند حسابداری

در طول آموزش حسابداری پیمانکاری نرم‌افزارهایی برای سهولت و تسریع فرایند حسابداری معرفی شده و روش‌ استفاده از این نرم‌افزارهای آموزش حسابداری را یاد می‌دهند. انواع نرم‌افزارهای آموزش حسابداری پیمانکاری در دسترس است که برای ​​ انواع کسب ‌و کار پیمانکاری در تمام اندازه‌ها مناسب است.  از بهترین نرم افزارهای موجود در بازار در حوزه‌ی حسابداری می‌توانیم نرم افزار هلو ویژه شرکتهای پیمانکاری را نام ببریم. بسیاری از روش‌های مورد بحث در این مقاله، از جمله هزینه‌ یابی شغل و ردیابی مالی را می‌توان از طریق نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری یکپارچه انجام داد. دیگر ویژگی‌ های نرم‌افزار شامل امنیت و حسابرسی برای جلوگیری از خطرات و همچنین گزارش سریع و به‌ موقع است. تعدادی از کسب ‌و کارهای آینده‌نگر به استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری روی آورده و نه‌ تنها در حسابداری بلکه در  دیگر حوزه‌های شرکت نیز اثربخشی آن را دیده‌اند.

استراتژی‌های گزارش مالیات

روش‌های درصد تکمیل کار و تکمیل قرارداد به‌ طور عمده نسبت به روش گزارش مالیات متفاوت است. برای قراردادهای تکمیل‌شده، درآمد ها و هزینه‌ ها پس از اتمام کار شناسایی می‌شود. پیمانکاران می‌توانند مالیات خود را تا زمانی که پروژه به اتمام می‌رسد به تاخیر بیندازند. با این ‌حال، از آنجایی‌که کشورها هرچند وقت یک‌بار قوانین مالیاتی خود را اصلاح می‌کنند ممکن است فشار مالیاتی بر این شرکت را در دراز مدت افزایش یابد. علاوه بر این، در صورتی ‌که پیمانکاران در وهله‌ی اول هیچ پرونده مالیاتی معتبر نداشته باشند این روش چالش‌ هایی را پیش روی پیمانکارانی قرار می‌دهد که به دنبال جذب سرمایه‌ گذاران دیگر به شرکت خود هستند. با وجود این، رویکرد قراردادهای تکمیل‌ شده ارجح‌ ترین روش در این صنعت است. روش درصد تکمیل کار در مبارزه با نوسانات مالیاتی مؤثر است و یکی از بهترین روش‌ها برای قرارداد های بلندمدت است. با این‌حال، برای اینکه پرداخت مالیات در این روش به تاخیر انداخته شود مجوزهای خاصی را باید از سرویس درآمد داخلی (IRS) دریافت کرد. شرکت‌ها همچنین ممکن است لازم باشد متخصص مالیاتی دارای مجوز را برای مشاوره در مورد نحوه به تاخیر انداختن مالیات‌ها استخدام کنند.

تمدید پشتیبانی نرم افزار هلو

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 8 آذر 1396
رضا مرآتی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر